Reference

Zajímá vás, jak to probíhalo minulý rok? Přečtěte si názory loňských prváků!

2016

„Váhal jsem, zda jet na SeznamovákFES, ale nakonec jsem se rozhodl, že to zkusím a rozhodně jsem toho nelitoval. Přes den nás čekali zajímavé přednášky od akademiků a zaměstnanců Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, také seznamovací hry a menší výlet. Ovšem ta největší zábava se vždy rozjela večer. Dozvěděl jsem se mnoho užitečných informací o rozvrhu, učitelích, předmětech a jak to vlastně na univerzitě chodí. Poznal jsem spoustu nových lidí a udělal si přátele, bez kterých bych si teď život na univerzitě nedokázal představit. Celkově to byla super akce a klidně bych jel znovu, takže určitě neváhejte a na SeznamovákFES jeďte!“

Tom

„SeznamovákFES byl super zážitek. Bylo super, že jsme se nejdříve ubytovali a pak se šli hned seznamovat. Ale musím tedy říct, že stejně se člověk nejlépe seznámí večer, kdy přišla ta největší zábava nebo při sportovních hrách jako je volejbal 🙂 Přes den byl většinou program zajištěný učiteli, či staršími studenty FES. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, které bychom nevěděli, kdybychom nejeli. Co se týče kempu, ve kterém jsme byli ubytovaní, tak naprostá spokojenost. Bylo to blízko k vodě, takže super. Každopádně když bych to měla celkově shrnout, tak to bylo super! Moc jsem si to užila a 4 dny stačí úplně bohatě! :-)“

Lucka

————————————————————————————————————————-

Stále vám to nestačilo? Pokračujte dál a dozvíte se, jak to probíhalo předloni!

2015

“Fakultní seznamovák jsem si vybrala, abych se seznámila nejen se spolužáky, ale také s fakultou a fungováním na ní. Dozvěděli jsme se základní i podrobné informace o studiu, které nás čekalo. Instruktoři odpovídali na všechny naše otázky, takže se každý dozvěděl, co ho individuálně zajímalo. Program byl vymyšlený dobře, poznali jsme spolužáky i učitelé. Zaujala mě prezentace, kterou si pro nás připravili a ještě blíže přiblížili, co nás za chvíli čeká. V programu byly zařazené i různé hry, které pro nikoho nebyly povinné, ale jelikož se téměř všichni účastnili, myslím, že je zaujaly a líbily se, tak jako mě. Cílem seznamováku bylo stmelit kolektiv a poskytnou budoucím studentům fakulty informace o ní a to se myslím splnilo! Svého rozhodnutí, že jsem si vybrala fakultní seznamovák a ne univerzitní nelituji a doporučila bych ho studentům dál.”

Evča

“Jste přijati na Univerzitu Pardubice konkrétně na Fakultu ekonomicko-správní? V Pardubicích ještě nikoho neznáte nebo znáte, ale chcete získat nové přátele, spolužáky a kontakty? Pak je pro Vás oficiální seznamovák FES to pravé! Já sám jsem před seznamovákem nikoho z UPCE osobně neznal, ale to se brzy změnilo, a to hlavně díky seznamováku. Před odjezdem jsem byl mírně nervózní, ale teď už vím, že zbytečně. Hned první den jsme se všichni seznámili a mohli tak rozjet první párty. Po ní už asi nikdo nemohl říct, že by ho seznamovák nebavil. Druhý den následovalo také trochu důležitých informací. Několik vyučujících za námi přijelo, aby nám zábavnou formou ukázali, jak to na univerzitě chodí. Zbytek informací všeho druhu rádi doplnili instruktoři. Celé 4 dny byly provázeny skvělým programem, a to jak přes den, tak dlouho do noci. Komu se nedařilo navazovat nové známosti přes den, večer se díky pár sklenkám dobrého pití rozpovídal i on. Volnost byla samozřejmostí. Pokud jste se místo hraní her chtěli ,,zašít´´ v chatce, nikomu to nevadilo.  Co se týče instruktorů, velmi si cením, že jsem měl možnost seznámit se s tak skvělými lidmi. Pomáhali a pomáhají mi jak před seznamovákem, běhěm něj, tak i po něm. Seznamovákem to ale nekončí, nýbrž začíná. Díky nově nabytým známostem jsem už v Pardubicích zažil spoustu různých akcí. Ať už jde o hokej, párty nebo jen posezení, se spoustu lidí si mám stále co říct. Nevím, jak by se můj studentský život vyvíjel, kdybych nejel na seznamovák, každopádně jsem strašně rád, že jsem si podal přihlášku.” ☺

Kuba

„Jsem ráda, že jsem se nechala přemluvit a jela na seznamovák. Dozvěděla jsem se tam na co a na koho si dát pozor, jak to na vysoké vlastně chodí atd. Pořád bylo co dělat, instruktoři si pro nás vymysleli spoustu aktivit, třeba taková noční hra – ta neměla chybu. Myslím, že se nás sešla celkem dobrá parta. Jela bych klidně znovu, byla to supr akce a panovala bezvadná atmosféra. Díky seznamováku jsem do školy šla s pocitem, že nejdu mezi samé cizí lidi.”

Marťa

“Seznamovák se mi moc líbil, vše bylo dobře zorganizováno. Hodně jsme se dozvěděli od starších spolužáků, co se velmi hodilo. Určitě můžu doporučit budoucím studentům Fakulty ekonomicko-správní, Univerzity Parudubice.”

Míša

“Seznámovák pro mě byl skvělou akcí, dozvěděla jsem se spoustu informací o studiu, které mě čeká a poznala spoustu nových přátel, s kterými ráda travím čas v Pardubicích. Práci organizátoru hodnotím na výbornou, hlavně díky Terce a Štěpánovi sem se  vším vypořádala. Seznamovák doporučují všem kdo nastupuje na univerzitu, protože předaní informací od starších studentů z vaší fakulty je výborný způsob jak se začlenit do společenského a studíjního života. Všem doporučuji!”

Nicolka

“Pokud přemýšlíte nad tím, jestli jet na seznamovák určitě se rozhodněte pro ANO. Já jsem se také bála, ale musím říct, že lepší týden jsem snad nikdy nezažila. Hned první den jsme se díky seznamovacím hrám všichni skamarádili, tak, jak to snad ani nikdo nečekal a tohle přátelství většině z nás zůstalo až do teď.
Na seznamováku mě hlavně nejvíc potěšila návštěva z univerzity složená z učitelů a pracovnice ze studijního oddělení. Všichni nám vysvětlili, jak to na univerzitě chodí a na co se máme připravit. A věřte tomu, že na téhle přednášce jsem se dozvěděla víc než na dnu otevřených dveří nebo na zápise.

A teď něco k instruktorům:
Jako první musím zmínit Terezku. Bez ní by se totiž asi žádný seznamovací kurz vůbec neuskutečnil. Zařídí vše, co je potřeba a vždy ráda všem poradí a pomůže. A musím říct, že díky její skvělé organizaci, jsme se na seznamováku nenudila ani minutu. Hlavně nám Terka vysvětlila vše, co se týče organizace na univerzitě, takže jestli se někdo bojí stagu, jako já, tak na seznamováku dostane na všechno odpověď.
Helča je další organizátorka a řekla bych, že její hlavní úlohou bylo uvolnit atmosféru a dohlédnout na to, aby se všichni dobře bavili. A pokud se snad někdo nebavil Helča hned přiběhla a vymyslela nějakou srandu.
Dan je moc hodnej kluk, a pokud máte rádi ranní rozcvičky, tak si ho opravdu oblíbíte(ty samozřejmě nejsou povinné :D).
Pokud by se náhodou na seznamováku nenašel nikdo, kdo by se s vámi bavil, je tady Štěpán. Vždycky si s ním budete mít o čem povídat a nezkazí žádnou srandu.
A samozřejmě nesmím zapomenout také na Lukáše, Martina, Kubu a Jirku, kteří jsou sice už z vyšších ročníků, ale výborně doplnili náš kolektiv a pomáhali instruktorům s přípravou některých her a hlavně drželi partu pohromadě.”

Anička

“Seznamovák byl fajn, dozvěděla jsem se spoustu důležitých a především užitečných informací o studiu a o tom, jak to celkově na univerzitě chodí. Všichni instruktoři ochotně odpovídali na jakékoliv naše otázky, naplánovali pro nás velmi pestrý program – různé hry, soutěže, večerní zábavu, výlet na Ještěd a dokonce bojovku!  Velkou výhodou bylo, že seznamovák navštívili učitelé a předali nám také spoustu zajímavých informací. Jsem ráda, že jsem se seznamováku zúčastnila, rozhodně to nebyly zahozené dny.”

Lenča

“Seznamovák byl super a určitě bych ho doporučil všem. Studenti kteří budou nastupovat do prvního ročníku se tu dozví mnoho důležitých informací, které dále využijí ve svém studiu, poznají tu spoustu budoucích spolužáků. Seznamovákem to nekončí, protože následuje mnoho dalších večerů v průběhu semestru.”

Jirka

————————————————————————————————————————-

Stále vám to nestačilo? Pokračujte dál a dozvíte se, jak to probíhalo předpředloni…

2014

„Pokud se rozhodnete jet na seznamovák, rozhodně nebudete litovat a bude to pro vás přínosem. Instruktoři jsou všechno studenti FESky, poradí vám se vším, co se vám může a bude hodit, co, kdy a jak udělat, apod. Jenom díky seznamováku už budete mít 3 kamarády, kteří už mají na FESce něco odstudováno. Hlavní je, že seznamovákem to nekončí, kdykoli v průběhu semestru či roku se na ně můžete obrátit s žádostí o radu, pomoc, … Nyní konkrétně k instruktorům.

Terka je skvělá holka, já sám jsem byl dost zvědavý, takže jsem jí zasypával otázkami a vším, co mě napadlo a to nejen na seznamováku, ale i po něm. Na všechno dokázala odpovědět, se vším mi poradila, když jsem potřeboval, neváhala mi půjčit skripta nebo se semnou sejít a všechno osobně probrat. Na seznamováku se stejně jako všichni ostatní snažila věnovat se všem zúčastněným a sdělit jim všechno, co ona sama ví.

Dan může působit ze začátku trochu odtažitě, ale opak je pravdou. Po pár pivech a fotbálku z vás budou kamarádi. Rozhodně vám poradí, kam na různé sportovní vyžití apod.

Helena – Helga je případ sám o sobě Je to super holka, je pro každou blbost a srandu. Hlavně je schopná všechno ukecat a okecat, což se vám může také hodit.“

Pavel


„Jestli jedete na seznamovák, určitě se nebojte instruktorů, ač v prvních dnech vypadají dosti autoritativně. Jsou to také studenti a všechno co vám budou říkat a „učit“ vás na seznamováku se vám do studia rozhodně vyplatí. Je skvělé, že pro ně seznamovákem nic nekončí, rádi poradí celý školní rok a navíc jsou to úžasní kamarádi.

Terka je senátorkou univerzitního parlamentu a snad nejpracovitější člověk, kterého sem měl čest poznat.

Dan na první pohled sice může budit dojem mrzouta, ale je to ochotný vtipný kluk, který vám dá i dobré typy jak si v Pardubicích zasportovat.

Helena je nepřehlédnutelný živel a má spoustu užitečných kontaktů, které by se vám mohli hodit.“

Štěpán


„Dan byl fajn hrál s námi spoustu her. Prostě Dan je sporťák, který je všestranně nadaný a chcete ho ve svém teamu – team s danem prostě neprohrává!

Helga je super trhlá a nezkazí žádnou legraci. Její silná stránka je v tom, že s každým ať ho zná, či nezná, se rychle spřátelí. Díky tomu jsme ji měli zimní semestr jako takovou „mother of dragon“ prochodila s námi všechny možné i nemožné pardubické bary a ukázala nám jak se na UPCE má správně žit a věřte mi, že ekonomové to umí rozjet.

Terka byla naprosto skvělá. Líbilo se mně, že nám pomohla pochopit, jak to na fes chodí, dala nám dobře mířené rády a díky svým zkušenostem ve školním senátu nás mohla varovat a říct, na jaké předměty si dát pozor a jak vybrat správného učitele. Hodně mě ulehčila první rok na škole.“

Štěpán

…………………………………………………………………………………………………..

„Terka – milá, kamarádská a ochotná pomoct s čímkoliv. Od začátku rozdávala úsměvy a i díky ní byla na seznamováku přátelská atmosféra. Pomohla nejen na seznamováku, ale i během studia, čehož si hrozně cením.

Helga – velkej živel. Tenhle člověk určitě nezkazí žádnou legraci. Dodala nám dost užitečných rad pro studium, co a jak tam chodí. Další super instruktorka, bez ní by seznamovák nebyl ono.

Dan – na začátku to vypadala, že ho holky „převálcujou“, postupem času se začal projevovat a byl dalším fajnovým instruktorem.

Kdybych to mohla shrnout, všichni se o nás na seznamováku parádně starali. Byli ochotní nám s čímkoliv poradit, připravili pro nás pestrý program. Snažili se, aby se nikdo nenudil. Pořád bylo co dělat. Myslím, že lepší instruktory jsme si ani nemohli přát. Výborná organizace, skvělá zábava a to vše jen díky nim!“

                                                                                                          Verča

…………………………………………………………………………………………………………

„Dan – S Danem jsem se začal bavit už před seznamovákem. Potřeboval jsem poradit ohledně pár věcí na škole a všiml jsem si, že je instruktorem na seznamováku. Hned jsem toho využil a jeho zneužil v tom, že mi musel neúnavně odpovídat na mé dotazy ohledně rozvrhů, o tom co vůbec mě na škole čeká, jací jsou učitelé a mnoho dalších věcí. Poté co jsem dorazil na seznamovák, tak jsme se začali bez problému bavit a celý seznamovák jsme se měli o čem bavit. Jsem rád, že jsem našel kamaráda ještě dřív, než začalo všechno to učení.

Helga – Helgu, když jsem viděl poprvé, tak jsem se jí spíše bál. Byla taková ráznější a doteď z ní mají lidi pořád menší či větší respekt. Potom se ale ukázalo, že je to skvělá holčina, s kterou se dá v pohodě o všem pokecat a nezkazí žádnou srandu.

Terka – Terka je hrozně milá a pohledná holčina. Na seznamováku nás vytrvale přemlouvala do všech seznamovacích her a převážně organizovala schůze a přednášky s informacemi o škole, kam jsme se všichni chystali. S Terkou jsem se začal bavit víc až po seznamováku a hodněkrát mi se vším pomohla. Jednou mě i dokonce doučovala na excel do 4 do rána, i když měla ráno svou vlastní zkoušku.

Jsem strašně rád, že jsem všechny poznal. Myslím, že mi o hodně usnadnili život a studium v Pardubicích.“

Radim